Online Magyarország
Települések
Kistérségek
Régiók
Keresések
Befektetőknek, kivitelezőknek
(ajánlatok és ajánlatkérések)
 
Portfólió
(cégek, intézmények, civil szervezetek a településen)
 
Turisztikai vonzerőleltár
(látnivalók és rendezvények)
 
Versenyképesség
(települések statisztikai adatbázisa)
 
TÖOSZ online
(az önkormányzati szövetség hírei)
 
 
 
Új Magyarország Fejlesztési Terv
(2007-2013 nyertes pályázatok)
Web-tér menedzser
belépés
regisztrált felhasználóknak
Civil hírek

Dél-Alföldi Régió

Egyesület

Életmód

Élménybeszámoló

Érdekességek

Észak-Magyarországi Régió

Gyermeknevelés

Információ

Intézmény

Iskola

Iskolai élet

Jó gyakorlat

Kiállítás

Kitüntetés

Kollégium

Kommunikáció

Középiskola

Közérdekű információk

Közlemény

Kultúra

Művelődés

Művészet

Oktatás és képzés

Oktatás / képzés

Önfejlesztés

Önismeret

Pályaorientáció

Partnereink

Projekt

Sport / fittness / szabadidő

Tájékoztató

Tehetséggondozás

Természet


SZAKMÁRA FEL! – pályaorientációs tanműhely mustra az AJ10-nél

Az elmúlt, közel két hónap során a csoportunknak hét szakma alapjaival volt lehetősége megismerkedni. Az asztalos tanműhelyben kezdtünk, ahol morzsatartót és madáretetőt készíthettünk Pisti bácsi segítségével. December elején a szerkezetlakatos tanműhelyre került a sor, ahol intézményünk gyakorlati oktatásvezető-helyettese, Atilla bácsi várt minket. Míg a fiúk gyertyatartót készítettek, addig a lányok a kereskedő kabinetben gyakorolhatták a díszcsomagolást és a pénztárgép használatát Anikó néni közreműködésével. 

Ezután a festő tanműhelyre jutott a választás, ahol Zoli bácsi mutatta meg a festő szakma alapvető munkafolyamatait. Itt az eddig elkészített tárgyainkat festettük le. Mindannyian örömmel gondolunk vissza arra a két órára, amit Marika nénivel töltöttünk el. Ő a bőrdíszműves szakma rejtelmeibe avatott be minket. Mindenki nagy élvezettel készítette a bőr kulcstartókat, mobiltartókat és szíveket.

A fiúknak nagyon tetszett a gépi forgácsoló szakma is. Sokan csináltak maguknak baseball ütőket Pista bácsi útmutatása szerint. Tegnap délután, utolsó előtti, közös állomáshelyünk a kőműves tanműhely volt, ahol Dezső bácsi mondta el a szakmára vonatkozó, alapvető tudnivalókat.
 
 Az előre elkészített menetrendünk szerint a lányokra vár még a női szabó szakma megismerése, de sokakat érdekel a pék-cukrász, a lovász, a lótenyésztő, a hentes és a fodrász szakma is.

A tanműhelyek felkeresésére általában hétfőn, szerdán és csütörtökön került sor fél háromtól fél ötig. Az igazat megvallva az első pár alkalommal nem szívesen indultunk el a kollégiumból, de a végére ez teljesen megváltozott, és ma már nem is hisszük el, hogy ennyi mindennel megismerkedhettünk ilyen rövid idő alatt. Az eddig elkészített munkákat haza is vihettük, így sok helyen saját készítésű ajándékok kerülhettek a karácsonyfa alá. A tárgyak készítése közben közelebbről megismerhettük a szakoktatókat, a tanműhelyeket és a beszélgetések során a szakmák elsajátításának követelményeiről is információkat kaphattunk. A foglalkozások révén biztosra vehetjük, hogy a tanév végének közeledtével könnyebben tudunk majd dönteni, hogy mivel is szeretnénk foglalkozni a felnőtt életben.


(Melcsi, Timó & Laci)


Házikót készítünk

A lányok csomagolnak

A lakatos tanműhelyben

Készül a gyertyatartó

Mindenki dolgozik

A lányok is festettek

Az asztalos tanműhelyben

A forgácsoló tanműhelyben

Publikálta
Huszka, Zsolt

KÖZÉLET | GAZDASÁG | SZABADIDŐ | MINDENNAPOK | KIS SZÍNES | JEGYZET | SAJTÓKÖZLEMÉNYEK Powered by T-soft