Online Magyarország
Települések
Kistérségek
Régiók
Keresések
Befektetőknek, kivitelezőknek
(ajánlatok és ajánlatkérések)
 
Portfólió
(cégek, intézmények, civil szervezetek a településen)
 
Turisztikai vonzerőleltár
(látnivalók és rendezvények)
 
Versenyképesség
(települések statisztikai adatbázisa)
 
TÖOSZ online
(az önkormányzati szövetség hírei)
 
 
 
Új Magyarország Fejlesztési Terv
(2007-2013 nyertes pályázatok)
Web-tér menedzser
belépés
regisztrált felhasználóknak
Állatbarát

Balaton

Befektetés

Belföld

Bemutatjuk

Bér, jövedelem

Beruházás

Biztosítás

Borturisztika, borturizmus

Cégek, vállalkozások hírei

Cégvilág

Civil hírek

Család

Egészségügy / szociális intézmények

Elektronikus ügyintézés

Életmód

Energiagazdálkodás

Érdekességek

Események

EU

EU információk

EU pályázatok

e-ügyintézés

Felhívás

Fiatalok

Foglalkoztatás

Fogyasztóvédelem

Gasztronómia

Gazdaságpolitika

Gyermek és ifjúsági ügyek

Helyi önkormányzat

Helyi szolgáltatások

Helytörténet

Humán

Információ

Informatika

Informatika és távközlés

Ingatlan

Innen-onnan

Interjú

Internet / multimédia

Intézményfenntartás

Irodalom

Jegyzet

Jótékonyság

Kamarák

Katasztrófavédelem

Képviselők

képviselő-testület

Képviselőtestület

Kiállítások, konferenciák

Kistelepülések

Kistérségek

Kitüntetés

Koncert

Konferencia

Kormányrendeletek

Könyvismertető

Környezetvédelem

Közérdekű információk

Közgyűlés

Közlekedés

Közlekedési információk

Közműépítés és szolgáltatás

Kulturális programok

Nemzeti Fejlesztési Terv

Oktatás

Önkormányzati választás

Pályázatok

Parlament

Pedagógia

Politika, közélet

Regionális programok

Rendezvény

Rendőrségi hírek

Repülőtér

Sport / fittness / szabadidő

Sportrendezvény

Szabadidő

Szociális ügyek

Szociálpolitika

Társadalom

Történelem

Törvény, rendelet, szabályozás

Tudomány

Tudományos hírek

Tudósítás

Turizmus

Vállalkozásfejlesztés

Vallás


Lezárult a Foglalkoztatási Paktum első szakasza

 

„Pályázzunk együtt!” Ez a jelmondata  annak az egy évvel ezelőtt indult határ menti partnerséget támogató, magyar-szlovén PHARE CBC programnak, amelynek keretében a Keszthely-Hévízi Kistérségi Többcélú Társulás, a Zala Megyei Munkaügyi Központtal, a megyei Kereskedelmi és Iparkamarával, a helyi vállalkozókkal, intézményekkel, civilszervezetekkel, valamint a szlovéniai Muraszombat munkaügyi szervezetével lehetőséget kapott, hogy létrehozzon egy úgynevezett foglalkoztatási paktumot, ami a térség munkaerő- piaci gondjait hivatott enyhíteni.

 

A mindenre kiterjedő előkészítő munka - számos megbeszélés, fórum, és több lépcsős egyeztetés - után, 2006. március 30-án létrejött a Keszthely-Hévízi Foglalkoztatási Paktum, végleges nevén a Phoenix Paktum, melynek eseményeit folyamatosan figyelemmel kísérhették az érdeklődők egy rendszeres időközönként megjelenő hírlevélben (Phoenix).
 A Keszthely-Hévízi Kistérségi Többcélú Társulás, valamint a Zala Megyei Munkaügyi Központ és Keszthelyi Kirendeltsége kezdeményezésére 9 támogató partner, 27 önkormányzat, 15 munkaadó, 4 képzőintézmény, 13 civil szervezet, 3 szakmai szervezet és 2 médium az együttműködési dokumentum aláírásával is kifejezte, hogy felelősséget érez a térség foglalkoztatási helyzetének javításáért, és ennek érdekében hajlandó mozgósítani szellemi és anyagi erőforrásait.
A program elsődleges célcsoportjai a pályakezdők, megváltozott munkaképességűek, nők, roma lakosság, tartós munkanélküliek, alacsony, vagy elavult képzettséggel rendelkező munkavállalók és munkanélküliek, 45 év feletti munkavállalók, helyi bejegyzésű és helyi érdekeltségű vállalkozások és munkaadók. A paktum segít abban, hogy a kistérség települései perspektívát nyújthassanak az itt élő fiatalok számára. Támogatást nyújt a lakosság képzéséhez, a vállalkozások fejlődéséhez, valamint ahhoz, hogy a civil szervezetek közszolgáltatásokat nyújthassanak, minél több embert alkalmazhassanak, ne segélyből, hanem munkából élhessenek a térség lakói. Előmozdítja, a települések gazdasági és társadalmi helyzetének javulását, a minőségileg jobb munkahelyek létrejöttét, és a helyi partnerségi kapcsolatok, az egyes szereplők közötti kommunikáció erősödését.
A szektorokon átívelő térségi összefogással létrejövő foglalkoztatási paktum lehetőséget biztosít arra, hogy jobb legyen a kistérségben élni, tevékenykedni munkavállalóként, civilként, önkormányzatként, vállalkozóként, képzőintézményként, vagy tanulóként, szociális szolgáltatásokat igénybevevő nyugdíjasként.

A Phoenix Paktum több szempontból is példaértékű a hazai paktumok között. Egyrészt, mert az országban elsőként készültek el az elvárásoknak megfelelően elkészített szakmai anyagok, átfogó helyzetelemzés, foglalkoztatási stratégia és munkaprogram, másrészt, mert a projekt keretében elkészült egy foglalkoztatási adatbázis, mely a kistérségi honlapon (www.keszthely-heviz.hu) az országban elsőként kínál kistérségi szintű álláskereső lehetőséget, munkaerő-piaci információkat. A Keszthely-Hévízi Foglalkoztatási Paktum 16 helyszínen térségi foglalkoztatási információs bázisokat, úgynevezett Phoenix Pontokat hozott létre a kistérségben, ezzel biztosítva a széles körű hozzáférést és tájékoztatást azok számára is, akiknek otthonában nincs lehetőség Internet, illetve számítógép használatára.

 

Publikálta
null