Utazás

Ünnepségek

Vendéglátás

Lovasverseny Mohácson

A mohácsi Pegazus Lovas Farm adott otthont a magyar tanintézetekben tanuló lovasok Országos Díjugrató Bajnokságának az elmúlt hétvégén, augusztus 12.-től 14.-ig. A bajnokságot a Magyar Lovas Szövetség Díjugrató Szakbizottsága megbízásából rendezte meg a Hengl János vezette, mohácsi Lovas Farm.
Az, hogy a bajnokságnak ismételten Mohács volt a házigazdája, elismerés az előző évi verseny jó megrendezéséért, és elismerés Mohács városa, a támogató mohácsi Önkormányzat részére is.
A háromnapos versenyen 35 lovas klub, 80 iskola tanulói 86 lovassal és 156 lóval mérték össze erejüket. Előbb csapatversenyt, majd egyéni versenyt rendeztek három korosztályban; az általános iskolák -, majd a középiskolák -, aztán a főiskolák részére.
A nagyszámú egyéni induló előbb elődöntőben, majd középdöntőben lovagolt az akadályokkal sűrűn tűzdelt pályán. Egy akadály veréséért 4 hibapontot kapott a versenyző. A legkevesebb hibaponttal, illetve a hibátlanul teljesítő lovasok kerültek a döntőbe. Még a döntőbeli újabb hibátlan teljesítés sem volt mindig elég a győzelemhez. Csak újabb ráadás futam, az úgynevezett „összevetés” döntött többször a bajnoki cím sorsáról.
Igen jó színvonalú volt a verseny. A szép számú néző, érdeklődő remek versenyeket láthatott; a versenyzők és istállók egy érdekes és szép sport, a lovassport jó hírét hozták el újra Mohácsra.
Voltak mohácsi versenyzők is a Középiskolások Bajnokságában. Révész Ágnes és Hengl Katinka a középdöntőig jutottak el, de a döntőbe nem sikerült bekerülniük.
A jó verseny biztosítáért sokat tett a pályaépítő, a Pályaszolgálat, a versenyiroda és versenybíró; a zsűri, valamint a rendező Pegazus Lovas Farm csapata együttesen.