Online Magyarország
Települések
Kistérségek
Régiók
Keresések
Befektetőknek, kivitelezőknek
(ajánlatok és ajánlatkérések)
 
Portfólió
(cégek, intézmények, civil szervezetek a településen)
 
Turisztikai vonzerőleltár
(látnivalók és rendezvények)
 
Versenyképesség
(települések statisztikai adatbázisa)
 
TÖOSZ online
(az önkormányzati szövetség hírei)
 
 
 
Új Magyarország Fejlesztési Terv
(2007-2013 nyertes pályázatok)
Web-tér menedzser
belépés
regisztrált felhasználóknak

Keszthely-Hévízi Kistérség - KISTÉRSÉGI INTEGRÁLT PROJEKTCSOMAG

KESZTHELY-HÉVÍZI KISTÉRSÉG
KISTÉRSÉGI INTEGRÁLT PROJEKTCSOMAG 2007-2013
ZALA MEGYE

I. JAVASOLT KISTÉRSÉGI PROJEKTEK 2007-2013
I.1. Javaslat a kistérségi integrált projektcsomagra és projektelemeire

projektcsomag1_2006.03.21-12.49.03.jpg

Keszthely-Hévízi kistérség: "Nyugat-Balaton - az egészséges felüdülés" - A balatoni táj örökségének hasznosítása

A Keszthely-Hévízi kistérség integrált fejlesztése a Nyugat-Balaton hagyományos természeti, kulturális és gazdálkodási egység komplex fejlesztését és hasznosítását célozza. A tó és környéke a térség komplex egyediségével válhat és válhatott Kelet-közép Európa egyik kiemelkedő turisztikai célpontjává. A "Balaton" nemcsak egy természeti képződmény, de a körülötte elterülő térségek táji örökségének is védjegye, amely azonban az elmúlt évtizedekben sajnálatos imázsromláson ment keresztül, melynek javítása és komplexebbé tétele a programcsomag legfontosabb célja.

A Keszthely-Hévízi kistérség a Balatonpart más területeihez képest is számos különlegességgel várja a látogatót. Az egyik legkiemelkedőbb vonzereje, Hévíz, amely az ország egyik legfontosabb gyógyturisztikai központja. Keszthely, az egyik legnagyobb balatonparti város, a tágabb térség turisztikai, kulturális életének szervezője. A kistérségben ezen túl változatos, védelem alatt álló, hagyományosan erdőkkel, gyepekkel borított hegy-, domb- és síkvidékek váltakoznak, ahogy a balatoni szőlészet-borászat és gyümölcsösök is különleges hangulatot kölcsönöznek a Balaton nyugati medencéjének.
A hasznosítás egyrészt a víz és a vízhez kötődő, a térségben hagyományosnak mondható vízparti üdülő- és termálturizmus, valamint kiegészítő elemként a táji örökséghez kapcsolódó egyéb turisztikai ágazatok potenciáljának mind jobb kihasználásához, másrészt pedig a helyi hagyományoknak megfelelő mezőgazdasági termékek magas szintű, Európai Uniós piacokon is versenyképes feldolgozásához kötődik. Az integrált fejlesztés így biztosítja a táji értékek védelme, fejlesztése és turisztikai hasznosítása szempontjából elengedhetetlen hagyományos gazdálkodási módok felélesztését és fejlesztését, másrészt pedig lehetőséget biztosít a turizmus minőségi fejlesztéséhez, illetve a turisztikai kínálat növeléséhez.

Letölthető formátumban: KeszthelyHeviz_kt_integralt

Bíró, Róbert

Start | Hogyan használjam? Powered by T-soft